1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A westie átlagos élettartama 12-13 esztendő, de - amennyiben jól tartják! - az is előfordulhat, hogy 15-20 évig is elél.
Igen, valószínűleg orsóféreg. állatorvosnál vagy állatpatikában kapható féreghajtóval tanácsos kezelni a cicát.
Amennyiben önmagától elfogadja a felkínált táplálékot (reszelt főtt tojás, rovarok, tiszta ivóvíz), úgy van esélye a túlélésre. A sérüléseket kezelje le Betadin-nal.
Olvasd el 4 részes "Hogyan legyek falkavezér" c. cikksorozatunkat! Ha az egész család betartja az ott leírtakat, akkor is jó eséllyel téged fog falkavezérnek tekinteni a kutya, hiszen te foglalkozol vele a legtöbbet. Ha esetleg a család többi tagja nem tartaná be a szabályokat, akkor még egyértelműbben te leszel a falkavezér, de mi mégis azt javasoljuk, minden családtag "falkavezérként" foglalkozzon a kutyával, hiszen a kívánatos rangsor a kutyád számára: 1.Te 2.többi gazdi és csak a sor végén ő.
A legjobbak a prémium kutyaeledelek, melyek nem olcsók, de magas tápértékük miatt jóval kevesebb kell belőlük, ilyen pl. az Acana, Royal Canin, Eukanuba, Hill´s, ProPac, Pro Plan, Select Gold, stb. Házikoszt: főtt hús, erős fűszerek nélkül, főtt rizs, főtt zöldségek, savanyított tejtermékből egy kevés (pl kefír és natúr joghurt, de tej NEM) Ajánljuk a Duna Könyvkiadó "Mit egyen a kutyám" c. könyvét is, ez nagyon részletesen tartalmazza a kutya etetésének tudnivalóit!