1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kígyók várható életkorát számtalan tényező befolyásolja (tartási körülmények, betegségek, származás, stb). Az óriáskígyók viszonylag hosszú ideig elélhetnek fogságban, különösen ha számukra megfelelőek a tartási körülmények. Ideális esetben a szivárványos boa 20-30 évig is élhet fogságban.
A madarak környezete hatékonyan mentesíthető az élősködőktől, például a patikákban kapható Neostomosan készítménnyel is. Megfelelő hígításban ez a pávákra is használható. A papagájokra inkább a hosszantartó hatású spot on készítményeket javaslom. Saját parkunkban jelenleg, a madarak méretétől függően az Ivermectin (1 csepp 500g), vagy Ivermectin light készítményeket alkalmazunk. Olvass tovább! A 10 leggyakoribb hullámospapgáj betegség
Mikor a kutya ´rendetlenkedik´, akkor a gazdinak oda kell koppintania ezzel a kis műanyag üveggel egyet a kutya nózijára. Így ugyan fájdalmat nem okoz,de amikor meglegyinti a kutyát,akkor annak leáll a csibészkedő viselkedése,felkapja a fejet arra,hogy ´hoppá, mi is törtent itt?´ Ilyenkor lehet,hogy ismét próbálkozni fog. Ekkor ismét az orrára kell koppintani (finoman,nem odaütni,nem fájdalmat okozni!). Mikor a kutya orrára koppint a gazda,közben tisztán, érthetően ás határozottan mondja ki a tiltó szót: NEM. Így az orronkoppintás és a NEM tiltás társul egymással (azaz kondicionálódik) a kutya fejeben, s így megtanulja,hogy az a bizonyos dolgot nem szabad csinálnia,ami miatt meglegyintette a gazdája. Megköszönnénk,ha visszajelezne a gazdi,hogy segített-e a tanács. (info@haziallat.hu címre) Amennyiben további gond volna,kérjük lepjen velünk kapcsolatba, hogy egy személyes találkozzon meg tudjuk figyelni a kutya és gazdi kapcsolatát és személyre szabott,pontosabb javaslatokat,tanácsokat tudjunk adni.
Alapszabály, hogy nincs túl nagy méretű kalitka. Nimfának egy 40 x 60 x 60cm méretű kalit már elegendő, de minél nagyobb, annál jobb. A papagájokat általában nem zavarja a tv, monitor. A papagájok értelmes madarak, így nem felejtik el a gazdájukat. Persze ennek feltétele, hogy előbb kialakuljon valamiféle kapcsolat, ragaszkodás a madár és gazdája közt. Viszont egy erőteljesen gazdájához kötődő papagájt nagyon megviselhet 2 hónap távollét.
A Háziállat.hu-n rengeteg hasznos cikket talál sok állatról, így a törpehörcsögökről is. Érdemes ezeket elolvasni, ott olyan információkat is találhat, amit eszébe sem jut megkérdezni. "...mivel az állatok nappal alszanak és szeretnek ilyenkor és a kölykök nevelésekor is ebben (a házikóban) tartózkodni! " Igen, a hangot valószínűleg azért adja, mert fél.