1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A cukorbetegség komoly betegség, és diéta nélkül nagyon nehéz az eredményes szintentartása. Ha diétás, cukorbetegeknek való tápot sem eszi, akkor az eleséget úgy kell öszeállítani, hogy 2/3 rész hús 1/3 rész szénhidrát (összetett szénhidrátok, pl. gabonafélék, zöldségek) legyen. Az ideális arány 20% fehérje, 55-60% szénhidrát, 25% zsír. Fontos a 16-18% rosttartalom is. Napi egyszeri inzulinadagolásnál kétszer etesse a kutyát! Az első etetés a napi adag 1/3-a essen egybe az inzulin adásával. A második kb. 9 óra múlva történjen. Javaslom napi kétszeri Insulin kezelésre való áttérést, mert jobb a betegnek. A sok vízivás, vizeletürítés lassan szűnik meg, de fontos a heti vércukorszint kontrol elvégzése! Remélem segítettem valamit, bár ez egy nagyon nehezen kezelhető és komoly tulajdonosi kooperációt igénylő betegség.
Igen, a mostoha kölyökkor kiválthat rossz kondíciót és tartós vagy visszatérő soványságot. Fontos az állat rendszeres féregtelenítése, bélsárvizsgálattal egybekötött kontroll kíséretében, esetleg vérvizsgálatot is érdemes elvégeztetni, lehet, hogy valamilyen belgyógyászati betegség áll fenn. Igyekezzen teljes értékű, jó minőségű kutyatáppal etetni.
Bármilyen furcsán hangzik, a patkányok viszonylag magas intelligenciával és "szociális érzékenységgel" rendelkeznek. Ez azt jelenti, hogy hasonlóan, mint az embereknek, nekik is hoszabb-rövidebb idő szükséges ahhoz, hogy megszokják új fajtársaikat. Hirtelen idegen patkányok közé betéve nem várható, hogy rögtön "barátkozzon". Ez még nehezebb, ha az új társak már ismerik egymást és ő egyedül számít "idegennek". Idő, türelem és fokozatos szoktatás szükséges tehát!
Azt javasolnám, hogy mutassa meg állatorvosnak a teknőcöt, aki megnézve az elváltozásokat megállapítja, hogy mi okozhatja azokat, majd megfelelő kezelésben részesíti az állatkát.
Ezen nyakörvek hatóanyaggal vannak átitatva, mely mennyisége nagyobb méretű cicára van kalibrálva. A macska egyébként is nagyon érzékeny bizonyos antiparazita ellenes szerekre. Sokkal jobbak a csepegtetős készítmények (FRONTLINE Spot on, Stronghold Spot on).