1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Egy csak bent tartott macskát sok esetben eléggé körülményes a ´kint/bent´ tartási körülményekhez szoktatni. De sok foglalkozással és a tartási körülmények optimalizálásával (macska ajtó, benti környezet vonzóvá tétele, etetési szokásrend, klikker tréning, stb.) megoldható. A kutyát majd csak azt követően vegyék a macska mellé, ha már a macska teljesen, problémamentesen beilleszkedett az új életritmusba és környezetbe. Ajánlott kölyök kutyát venni az idősebb macska mellé. Az összeszoktatáshoz jó tanácsokat olvashat, Dr. Gabriele Lehari: Kutya-macska barátság című könyvében, vagy tréning órákat kérhet szakembertől. (www.4tappancs.hu)
Igen, természetesen lenne, - amit Önnek kellene megoldania. A következő ´gond´ a kan kutya ivaréretté válásakor, illetve a szuka tüzelésekor jelentkezne. Amennyiben nem komoly tenyésztési - NEM SZAPORÍTÁSI !!! - tervei vannak, ha nem csak a két kutyát mint társállatot kívánná tartani, legalább az egyik kutyát ivartalanítania kellene.
Ez az un. ´kinti tartású´ macskák természetes viselkedési formája. Az esetleges több napos elkóborlást a civilizált környezetben élő macskáknál nem a táplálékszerzés kényszere okozza, ha nem szinte kizárólag a szexuális indíttatás, - a többi környékbeli macskákkal való rivalizálás és esetleges párzás érdekében. A legelső tennivaló a tünet csökkentése érdekében a cica ivartalanítása.
Feltétlen vigye állatorvoshoz. Lehet férgesség is, vagy akár egyéb parazitás megbetegedés.
Tapasztalatom és véleményem szerint, - amennyiben a cica utaztatása, szállítása megfelelően megoldható, - nem okoz gondot, ha mindig viszi magával. Legalább is kisebb az esélye, hogy valami problémája adódhat, mint akkor, ha 2-3 hétig valóban mindenféle foglalkozás nélkül, magányosan, elhagyatottan kell várnia Önre, 2-3 nap normális élettel teli napért.