1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Léteznek Spot On cseppek, készítmények, amiket használhat. Ha nem tudja felcseppenteni, akkor be kell bódítani a parazitairtásra. Dr Fekete Richard
Ha a hátán fekszik a madár, az súlyosabb stádiumú betegséget feltételez, mint egy lábtörés következménye. A törött lábú madár felhúzza, vagy lógatja a lábát, a szerint, hogy hol van a törés helye. Lábszártörés esetén akár gyufaszállal és ragtapasszal is sínbe teheti a lábat. Egyéb esetben vagy állatorvoshoz forduljon, vagy vigye a sérült madarat a legközelebbi állatkertbe, madártani egyesülethez.
Sajnos a leírt baleset tipikus példája annak, hogy a kereskedésekben kapható mű akvárium-díszítőelemek nem csak természetellenes hatásúak (néhány igen jól sikerült agyag fatörzs kivételével), hanem még balesetveszélyesek is. Jó vízminőség, táplálás és megfelelő egyéb tartási körülmények mellett az úszók visszanőhetnek (bár nem lesznek olyan szépek, mint eredetileg voltak) és a hal meggyógyulhat.
A vemhességet kb. 28.- 30. napjától ultrahangvizsgálattal lehet megállapítani.Figyelembe kell venni, hogy akár a nyaralás utolsó napján is vemhesülhetett, így tanácsos több vizsgálatot végeztetni.
Ezt megint csak állatorvos tudja eldönteni, aki személyesen megvizsgálja. Az esti hangok lehetnek társkeresési próbálkozások is.