1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
3 hónapos kiscica már eheti a felnőtt macska étrendjét, leszámítva a csontot,naponta 3-4 alkalommal főétkezésként, mellette adható tejtermék, tehéntúró, olajos hal és felvágottak. Ha a házi koszt nem megoldható a cica korának megfelelő száraz, vagy nedves tápok etetése javasolt.
Lehet, hogy kankutyája tapasztalatlan. Nem írja volt-e korábban fedezése, esetleg a pénisz kiöltése lehet neki fájdalmas. Tudni kellene, hogy a szuka a ciklus melyik pontján van.
Nem igaz, hogy a mopszok nem tudnak természetes úton szülni, sok mopszot ismerek, akinél nem volt szükség császármetszésre. mindazonáltal császármetszésre is kerülhet sor, ennek nem feltétlenül oka a kölykök mérete, egyéb tényezők miatt is sor kerülhet erre a beavatkozásra.
Általában sikeresen össze lehet szoktatni őket,csak sok-sok türelem kell hozzá.
Mivel a fajtát elsősorban díszes farktollazatáért tenyésztik, így az olyan küllemi jegyek, mint forma, testméret fontosabb szempont a tenyésztésükben, mint a szín. Vagyis, akár vérfrissítés során, akár a felmenők vegyes színű állományban tartását követően öröklődhettek olyan recesszív gének, melyek más színű utódokat eredményeznek, mint a szülők. Csak példának. Mi a hosszúfarkú díszbaromfik közül a yokohamát tenyésztjük, amelynek az onagadorival ellentétben csak két színváltozata létezik. Bár a fehér még viszonylag új szín, mégis rendszeresen felbukkan két un. vörös-nyerges párosításában, akkor is, ha több generáción keresztül kimaradt a felmenők közül.