1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A terhelés utáni köhögés hátterében lehet szívbetegség, vagy a légzőfelület csökkenése is. A nagy étvágy és emellett fogyás oka bélférgesség, de akár pajzsmirigy túlműködés, daganat is. A kötőhártya-gyulladás (könnyezés, csipásodás) többféle betegség tünete is lehet. A fül rendellenes állása leggyakrabban külső hallójárat gyulladás jele szokott lenni. Szóval igen sok ok van arra, hogy további vizsgálatokat végezzenek, és a korrekt diagnózisnak megfelelő kezelést alkalmazzanak. A szívbetegség hallgatózással, EKG-val, vagy szív ultrahanggal diagnosztizálható. Esetleges szervi megbetegedések diagnózisához segítséget jelenthet egy vérvizsgálat. A fül betegségének vizsgálatához egy vizuális (otoscopos) vizsgálat, esetleg fültampon labor vizsgálata javasolható (rezisztencia vizsgálattal). A könnyezés, csipásodás az alapbetegségek oki kezelése mellett valószínűleg megszűnik. Tehát vissza az állatorvoshoz!
Minden valószínűség szerint idegsérülés gyanúja áll fent. Csak egy teljes körű kivizsgálással (rtg, fizikális vizsgálat) lehet megállapítani, hogy a sérülés maradandó-e vagy lehet rajta segíteni. Várjuk szeretettel Rendelőnkben, ha a kivizsgálás mellett döntött.
Ezt ennyiből, távolból nem lehet megállapítani, érdemes lenne elvinni állatorvoshoz egy kivizsgálásra.
Dehogy állatkínzás! Sőt, így legalább nem lesz elkényeztetve. A kutyának nagyon jó, ha van egy saját helye, ahová elvonulhat aludni. Egyáltalán nem állatkínzás ez! Ne aggódj, nagyon jól csinálsz mindent! Olvasd el kölyökkutyákról szóló cikkeinket is!
Ezek olyan tünetek, amellyel azonnal állatorvoshoz kell fordulni, mert akár súlyos baja is lehet!