1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Ha a gyereke szaruhártyája sérülne, akkor is otthon barkácsolná meg? És ha emiatt megvakul? A nekünk kiszolgáltatott állatokért (is) felelősséggel tartozunk. Manapság már büntetőjogi felelősséggel is. Irány az állatorvos.
A tél közeledtével gyakran csökken a fogságban tartott hüllők (így a teknősök is) étvágya. Ebben első sorban a hőmérséklet csökkenése, illetve a nappalok hosszának rövidülése játszik fő szerepet. Alacsony hőmérséklet következtében csökken a teknősök szervezetének működése és így kevesebbet is esznek. Érdemes ilyenkor az akvárium vízének hőmérsékletét emelni (pl. akváriumfűtő), valamint a napfény hiányát lámpával pótolni. Ha ennek ellenére nincsen változás az étvágyában érdemes egy hozzáértő állatorvost felkeresni, nincs-e valamilyen betegség a háttérben.
A cica szemét nézesse meg állatorvossal, mert látatlanban nem tudom, nincs-e szaruhártya sérülése? Ebben az esetben nem mindegy, milyen szemcseppet javasolunk a gyógykezeléshez. A másik probléma kiküszöbölésére javaslom, hogy vegyen a cicáknak fedeles macskavécét, akkor nem sikerül mellé a "produkció".
Többféle probléma okozhatja. Ezek közül első helyen a táplálékallergiát említeném. Egy alapos állatorvosi kivizsgálásra lenne szükség.
Egy alapos kivizsgálást javasolok, ami a labor vérvizsgálatot is magába foglalja hiszen a leírt tünetet a gyomor megbetegedésén kívül más szervek /pl.máj,vese/ elváltozása is előidézheti.