1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Többféle spániel létezik. Amire tényleg érdemes odafigyelni, az a tenyésztő! A jó gazda körültekintően járt el, a fajta, a tenyésztő, a szülők, és az alom felkutatásában, de ezek után, a kiskutya kiválasztásánál az alomból, rábízza magát az érzéseire! Olvassa el a többi, témában íródott cikkünket is!
Számos dolog okozhatja a problémát, nem biztos, hogy fogbetegség (lehet pl. tályog is). Javaslom, hogy mielőbb vigye állatorvoshoz.
Nagy általánosságban ez egybe esik a kutya ivaréretté válásának időszakával. További befolyásoló tényezők: • a tartási körülmények, • a kutya embertársainak reagálásai a kutya viselkedésére, • a kutya kölyök kori szocializációja • a kutya nevelése • esetleges másik fajtárs jelenléte és annak pozíciója a falkában • a kutya genetikailag örökölt hajlama
A tünetek okára egy alapos vizsgálat adhatna magyarázatot. Az sincs kizárva, hogy az összerándulást viszketés okozza. Érdemes alaposan átvizsgálni az állatot, nem bolhás-e, vagy nincs-e valahol a bőrén elváltozás, gyulladás, pörkök, filcesedés, stb.
Valószínűleg a tartási körülmények, a kutya elkényeztetése, esetleg "elemberesítése", valamint a közös ember/kutya falkán belüli hierarchikus sorrend hiánya lehet a tünet mögött. Csak egy helyszíni megfigyelést követő, minden szempontra kiterjedő, összetett terápia hozhat javulást.