1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Törölje szárazra, a többit bízza a természetre. A fiatal hullámos lába még rózsaszín, a viaszbőre még nem jellemző színű az ivarra. Az ivarérett madarak kormeghatározása nem egyszerű és szakértő is csak hozzávetőlegesen tudja megmondani. Az idős hullámosok lába már pikkelyesedik, tollazatuk fénye kopottabb, mint a fiatalabb, tenyészérett madaraké. A szem körüli tollazat az egészen öreg madaraknál már hiányos is lehet.
A karomhiányt általában a szomszédos röpdében lakó papagáj csípése okozza. Ha tényleg csak letört volna, akkor esetleg a túlnőtt karom vége tört le és regenerálódik is, de valószínűbb, hogy a teljes karom, esetleg ujjperc lett lecsípve, így nem fog kinőni. Ha csak egy-két karom hiányzik, attól még teljes életet élhet a madár.
Mivel az atka szabad szemmel nem látható, ezért kizárásos alapon tetű lehet. Azt gondolom, hogy bármilyen tetű kezelésére alkalmas szer szóba jöhet. Ez általában vény nélkül kapható, érdemes az állatpatikában rákérdezni, mit ajánlanak.
Valószínűleg a kutya késői ivarérettsége lehet az egyik befolyásoló tényező, a másik pedig, - amit Ön is feltételez, - a szemétnek mint potenciális ´zsákmánynak´ a hatása. A kutya ivartalanítása, M-F-I-J módszerrel végzett tréning és a behívás engedelmességi gyakorlat erősítése együtt hozhatja meg a kívánt eredményt.
Feltehetően a prosztata megnagyobbodása okozza a tüneteket. A megnagyobbodás hátterében hormonális, gyulladásos és daganatos okok is lehetnek. A pontosabb diagnózishoz hasi ultrahangvizsgálat, esetleges mintavétel szükséges, a megoldás lehet gyógyszeres, de feltehetően az ivartalanítás segítene a legtöbbet.