1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Türelemmel, kitartással, következetességgel, és a Tükör módszer segítségével. Olvassa el a cikkeket!
A 7 év alatt valószínűleg több téves, vagy helytelen nevelést kaphatott a kutya - esetleg elmaradt a nemkívánatos viselkedésére a helyes reagálás. Ezeket kell utólag rendbe rakni, bepótolni. A leírt jelenségek okai: - hiányzó engedelmesség - nem megfelelő falkán belüli rangsor - kezdeti domináns megnyilvánulások - elmaradt szocializáció a fajtársakkal szemben Vagy olvasson el néhány kutyanevelési könyvet, vagy hívjon szakembert segítségül.
Nagyon úgy tűnik hogy úszóhólyag-betegség. Ezt okozhatják baktériumok,mechanikai sérülések és a rossz tartási körülmények.Örökletes deformáció és beltenyésztés következménye is lehet. Ezt a felfűtéses módszert nem hallottam, és nem is vagyok benne biztos hogy minden esetben működhet. Én inkább a gyógyszeres kezelést alkalmaznám. A helyi halas biztos tud gyógyszert adni. Remélem a halacska jobban lesz :)
Kedves Zsófi! Szívesen fogadom Önöket parkocskánkban egy látogatásra, ha egyszer Szeged környékén járnak. Addig is vigyázzon jobban a madarára, ne eshessen bele semmibe, ami árt neki és ne fogadjon meg olyan tanácsokat, amelyek mögött nem sok tapasztalat áll.
A kutyának nem az a fontos, hogy lakásban vagy kertben tartják-e, hanem az, hogy mennyit foglalkoznak vele. Ha naponta többször tudnak sétálni vele, ahol mozoghat eleget, találkozhat új élményekkel, más kutyákkal játszhat, akkor sokkal boldogabb kutya lesz, mint az a társa , melyet egy nagy kertben tartanak, ahonnan soha életében ki sem teszi a lábát.