1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Vigye el állatorvoshoz, és beszéljen hozzá hangosabban. Jó lenne tudni azt is, mennyi idős a kutya, és volt-e előzménye a tünetnek. Egy kolléga minden kérdésére választ adhat a kivizsgálás után.
A rózsaszín szirupszerű váladék lehet vér is, és nem feltétlenül az étrend megváltoztatása okozza. Már az első alkalommal állatorvoshoz kellett volna fordulni vele, kérem, minél hamarabb tegye meg!
Az állatorvos valószínűleg arra gondolt, hogy öröklődhetnek fajtatiszta gének is egy nem fajtiszta párzásból. De az Ön esete más, viszont nincs garancia sem erre, sem arra. Attól, hogy egy fajtiszta kutyával is gyorsan fedezteti, már nem befolyásolhatja a megtermékenyített sejtek nemét. De a nem fajtatiszta kutyával közös alomban is lehetnek fajtatiszta kölykök.
A kutyája természetesen viselkedett: mivel a hormonok nem adnak jelzést a szexuális magatartást befolyásoló agyi résznek (nincs tüzelés !) ezért nem engedi magához a kant. A jelenségben a kan kutya ´megtévedt´, mert mivel még nem teljesen álltak át a szuka kutya illatanyagokat termelő hormonjai, ezért a kan tévesen azt érezte, hogy egy ivarérett, fogamzásképes szukával áll szemben. A jelenség a hormonháztartás átalakulásával fokozatosan csökkenni fog és idővel teljesen elmúlik.
Sem a tej, sem a kenyér nem megfelelő táplálék egy kiskutya számára. Kizárólag nagytestű kutyák számára készülő száraz és nedves junior tápokat ehet, melyek csomagolásán megtalálja az adagolási előírást is. A kutya húsevő állat, jellemzően hússal kell táplálni! Olvassa el a cikkeket, így még többet megtudhat a kiskutyák helyes, felelős táplálásáról!