1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A leírt tünetek hátterében többféle ok is lehet. Akár mérgezés is. Az elpusztult állat tetemét érdemes lett volna felboncoltatni, mert az ott talált leletek birtokában a még élő, de beteg másik macska kezelése eredményesebb lehetne. Az állattartónak törvénybe foglalt kötelessége állata megfelelő állatorvosi ellátásáról gondoskodni! Ezért elfogadhatatlanok azok a kifogások, hogy "nincs módom állatorvoshoz vinni", "nincs pénzem a kezelésre", stb. Az állattartó felelőssége az, hogy mielőtt állattartásba kezd, felmérje a lehetőségeit. 1. Tud-e az állatnak megfelelő életkörülményeket biztosítani? 2. Tudja-e megfelelően táplálni? 3. Tud-e az állatra kellő időt fordítani (foglalkozni vele)? 4. Tudja-e biztosítani számára az alapvető állatorvosi ellátást? Ha kell, el tudja-e vinni az állatorvoshoz, vagy tudja állni az állatorvos kihívásának költségeit? 5. Tudja-e állni az esetleg szükséges drágább állatorvosi beavatkozások költségét (pl. műtétek)? Ha a fenti kérdések egyikére is nemleges a válasz, nem teljesül a "jó gazda gondossága" követelmény, amely ma már alapvető az állattartásnál.
Igen, kell nekik! Itt még több info-t megtalálsz róla: http://www.haziallat.hu/terrarium/izeltlabu-fajok/kubai-kekrak/8/
A kutyus egyen napi 1X jó minőségű light száraz tápot, mozogjon többet (sétáljanak, labdázzanak), és ha ez sem segít forduljon állatorvosához, mert a túlsúly hátterében hormonális okok is lehetnek (pajzsmirigy működésének zavara, Cushing-kór). Jó fogyást kívánunk! Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Érdemes lenne jelezni állatorvosának, mit tapasztalt. Ilyen esetben fontos lehet néhány RTG felvételt készíteni (ún. natív és kontrasztos felvételeket), hogy kiderüljön, nem okoz-e valóban (részleges) bélelzáródást egy ilyen kukorica csutka darab.
Ez nem kérdés! Minél hamarabb vigye állatorvoshoz! (Több oka is lehet, pl. Perthes kór)