1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A hullámospapagáj hímek általában jól megférnek egymással, de az egyedeken viselkedése eltérő lehet az általános jellemzőktől.
A gyulladt fül vizsgálata (fülkenet vizsgálata), és az eredmény függvényében célzott antibiotikumos vagy gombaellenes szerrel történő kezelés javasolt, valamint a háttérok felderítése, így javaslom, keresse fel állatorvosát, hogy segíthessen.
A leírt tünetek a nehezített légzés típusos jelei. Ennek oka azonban sokféle lehet, leggyakrabban az, hogy a mellkasban valami oda nem való folyadék van. Ennél többet azonban alapos vizsgálat nélkül nem lehet mondani. Ha segíteni akar a cicán, ne halogassa az állatorvos felkeresését, akármennyire is nehéz az anyagi helyzete, mert lehet, hogy pár nap múlva már késő lesz, és nem tudnak rajta segíteni.
A kisebesedés és a nyálkás jelleg a bakteriális felülfertőzés jele, a kiváltó okra nem utal. Az étel- vagy egyéb allergia mellett számos egyéb oka lehet. Fertőtlenítse Betadine-oldattal naponta 2 alkalommal! Ha nem lát javulást 2-3 napon belül, keresse fel állatorvosát!
Addig, amíg a másik nőstény csak "anyáskodik" a kölykök felett, nincs baj. Ha azonban elhurcolja őket az anyjuk által választott helyről, az már problémát okozhat. Ezért jó lenne elkülöníteni az alomtól. Remélhetően hamarosan a saját utódaival lesz elfoglalva. A nőstényeket a kölykök elválasztásakor javaslom ivartalaníttatni.