1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A cica fülének a melegségét leginkább a vérbőség okozza, de ebben az esetben jóval pirosabbnak is kellene látszania. Ha ez nem így van, lehet, hogy csak így érzi, de valójában nincs semmi baja. Ha azonban nem tudja ezt eldönteni, nem marad más hátra, meg kell ismét mutatni az orvosának!
Üdvözlöm! A leírtak alapján az adott emlők a fájdalom és duzzanat hiányában is lehetnek gyulladtak, de elképzelhető, hogy a háttérben emlődaganat, vagy ciszta áll. Mindenképp javaslom majd az állatorvosuk felkeresését. Az álvemhesség az emlődaganatok kialakulásának "előszobája", így mindenképp alapos vizsgálatot, és a közeljövőben (a laktáció befejeztével) ivartalanítást javasolnék a későbbi nagyobb baj elkerülése végett.
Amiket felsorolt, teljesen megfelelőek a nyuszik számára. Esetleg még adhat nekik néha kevés almát, kevés szárított céklát (nem mindegyik nyuszi szereti), esetleg fejenként az 1 evőkanál zab mellé 3 evőkanál nyúltápot. A lényeg, hogy széna mindig nagy mennyiségben álljon a rendelkezésükre, és legyen elérhető számukra friss víz.
Mindenekelőtt ki kellene deríteni, hogy a "meleg érzékenység" szervi bajra (pl. szívbetegség - akár billentyű elégtelenség), vagy a némi túlsúlyra, mozgáshiányra vezethető-e vissza. Ezt leginkább egy alapos állatorvosi vizsgálattal lehetne kideríteni. Keressék fel állatorvosukat a panasszal.
Kedves Gazdi! A leírása alapján egyéb tünetek hiányában a diagnózis szempontjából csak feltételezésekre szorítkozhatok. A leírása alapján egy rendkívül okos, intelligens, aktív kutyáról van szó. Feltehetően hónapok óta rágja a farkáról a szőrt emiatt kerülhetett Önhöz. Feltételezem, hogy a napi foglalkozások alatt nincs farokrágás, csak a boxba zárás után. Az Ön által leírt tünetcsoportnak több oka lehet; ortopédiai, neurológia vagy pszichiátriai háttér. Egyéb információk hiányában először egy gerinc-röntgen elvégzése javasolt. Ennek negativitása esetén a pszichés problémák irányában kéne keresgélni. A keserű kenőcs alkalmazásáról lebeszélném. Ez nem megoldás, sem konverziós betegségek, sem neurológiai elváltozások esetén. Üdvözlettel: Kiss Gabriella