1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Ha tisztálkodáskor jelenik meg a tengerimalac szemében fehér váladék, az egy természetes folyamat, amelynek fontos szerepe van: a váladék a szem tisztántartása mellett a mosakodásban is segít. Éppen ezért nem kell ellene semmit sem tenni. Ha nagyon elszaporodik, megnő a mennyisége, az lehet meghűlés, allergia jele, ez esetben állatorvoshoz kell fordulni.
Elsőnek egy viszont kérdés: miért simogatja (ez egy pozitív élmény, jutalom, dicséret a kutya részére - ha nem csalnak ismereteim !) a kutyát amelyik morog ??? Valószínűnek tartom, hogy vagy valamilyen kettőjük közötti kommunikációs félreértés, vagy a kutya részéről kezdeti domináns megnyilvánulások vannak a jelenség mögött. Csak egy helyszíni megfigyelést követően, a kutya és a tartási körülmények ismeretében tudok használható tanácsot adni.
A szobában elengedett cukormókus bebújhat az ülőbútorok huzata, vagy a párna, takaró alá, így ha nincs szem előtt, vigyázni kell, nehogy ráüljünk. A nyitva hagyott fiókba is bemászhat, amit véletlenül rázárhatunk. Veszélyt jelent a ventilátor és a hősugárzó is, valamint a virágváza se kerüljön az útjába, mert ha összetöri, a szilánkokkal megvághatja magát.
A szabály: a kölykök legalább négy hetesek legyenek, mikor az első fürdőjükre sor kerül. A fürdetésről bővebben a csatolt cikkben olvashat.
Igen, még kell egy kis idő neki, hogy megszokja az új környezetét, és akkor kimerészkedik majd.