1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Üdvözlöm! Először egy korrekt fizikális vizsgálat (különös tekintettel a szív és az idegrendszer vizsgálatára) ajánlott, majd ezt követően kiegészítő vizsgálat (pl szív UH, EKG, vagy gerinc RTG, ha arra van gyanú) javasolt. Egy 8 éves golden keverék NEM öreg, itt valami egyéb ok lehet a háttérben.
Kedves Orsolya! Ezzel kapcsolatban kérem, olvassa el a csatolt cikket, amelyből minden fontosat megtudhat!
Kedves Kata! Sajnos a kutyákra jellemző vadászösztön miatt nem szabad őket a nyuszival egyedül hagyni.
Teljes tehéntejjel táplálható ami szőlőcukorral dúsítva van (hasmenése ne legyen) 3-4 hetes kortól tudjon más takarmányt is próbálni árpa, zab, búzadara széna (kostolóba) legelési lehetőség változatos fűből (nyers lucernát ne kapjon) víz legyen előtte
Kedves Anyegin! A hőguta elkerülése kellő légmozgással (ventillátor, léghuzat stb.) oldható meg a legegyszerűbben! Ha már fenyeget a veszélye, és esetleg tünetek is vannak (testhőmérséklet emelkedés, zihálás, támolygó mozgás, elfekvés, pupillatágulat), akkor a test azonnali kíméletes és fokozatos hűtése, valamint az Apis a Belledonna, ill. a Hypericum adagolása jöhet szóba, az agyi ödéma csökkentésére, a keringés és az idegrendszer támogatására. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád homeopata állatorvos