1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves macskatartó! ajánljuk szíves figyelmedbe a következő cikkeket. Ha bármilyen más kérdésed lenne, ne habozz, írj a Dr. Háziállatnak!
Legvalószínűbb, hogy atkafertőzés. Érdemes a madarat lekezelni olyan készítménnyel, mint például az Ivermectin spot on light. Lokálisan parafinolajjal kellene a "kinövéseket" ecsetelni, ami befolytja a szaruban élősködő atkákat. A kalitot és környékét piretrin tartalmú készítménnyel jól lehet fertőtleníteni.
A leírtak alapján valószínűleg az anya teje lehetett fertőzött valamilyen baktériummal és ez a fertőzött tej okozhatta a kölykök legyengülését és elhullását. Az elkülönítéssel megszűnt a további fertőződés lehetősége, ezért javult a kölykök állapota
Kedves Kérdező! A cicának szinte biztos, hogy anyatejpótlásra van szüksége. Be kellene szerezni megfelelő tejport és 3 óránként itatni. Fontos a hőmérséklet is (infralámpa) a szeme miatt pedig meg kellene mutatni egy állatorvosnak.
Kedves Gazdi! néhány napja írtam: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/nemetjuhasz-kutyusunk-fuleit-kikezdik-a-legyek/10500/ természetesen ez nem helyettesíti az állatorvosi vizsgálatot