1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Gazdi! Rendszerint a fülgyulladás összetett oktanú betegség. A fül gyógyszeres kezelése mellett szükség lehet szisztémás (injekciós) kezelésre is. Továbbá érdemes a kutya bűzmirigyét is ellenőriztetni
Az, hogy sokat alszik, nem valószínű, hogy a kzelés eredménye. amennyiben az inj. alkalmával szteroidokat adott a kolléga, annak van egy olyan hatása, miszerint sokat iszik és sokat pisil az állat, ami egy szobábn tartott eb esetéban a beoisilésben nyilvánulhat meg. De javasolom keresse fel ezzel a problémával a kollégát, biztosan készségesen segít, akár teefonon is, hiszen ő tudja, mivel kezelte az állatot. Üdv
Kedves Marianna! Kérem mutassa meg a sérülését a körzeti orvosának.
Vigye el állatorvoshoz!
A leírtak alapján kandúrról lehet szó, ahol nem ritkák az összetűzések. ilyenkor sokszor a szemük is sérülhet. Az ellátó állatorvos tudja megítélni milyen állapotban van a szem, mekkora sérülést szenvedett, előfordulhat, hogy a szemgolyó eltávolítására is sor kerülhet. Ilyenkor a felépülés során megtanulnak együttélni az új helyzettel és a későbbiekben is jól helytállnak