1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Üdvözlöm! Általánosságban elmondható, hogy a vízi teknősök terráriumát úgy kell kialakítani, hogy a szélessége, a teknős páncéljának a 4-5-szöröse, a terrárium mélysége a teknős páncéljának a 2-3-szorosa legyen, a vízmélység pedig a páncél hosszának 1-2-szerese legyen. Példaképpen, egy (esetleg egy pár) 10 cm páncél hosszúságú teknősnek egy: 50X30 cm alapterületű és 40 cm magas terrárium szükséges, amelyben 15-20 cm magas a vízszint!
Üdvözlöm! Az, hogy nappal a sziklák alatt fekszik, ez normális, mert éjjel aktív állatról van szó. Előfordulhat, hogy valamilyen környezeti változás következménye képen nem eszik. Ha egy hétig nem eszik és a farokrépája nem megy össze, addig szerintem nem kell aggódni! Kínálja étellel, szerintem enni fog, amennyiben elutasítja a táplálékot és a hasa beesik, illetve a farkában lévő zsír csökken, akkor mindenképpen specialista orvoshoz kell vinni! Próbálja kicsit megemelni a terrárium hőmérsékletét!
Kedves Kérdező! Nyugodtan legyen gondos gazdája a kiskutyának. Először egy állatorvosi vizsgálatot végeztessen el.
Elég valószínű az idegrendszeri eredet, előtte azonban javasolnék a fertőző és belgyógyászati eredet kizárására egy vérlabor és szerológiai vizsgálatot is. Kezelése és a betegség diagnosztizálása egyedi, nem egyszerű. Szerintem minden jobb felszereltségű rendelő el tudja végezni a vizsgálatokat, nem szükséges hozzá "specialista"...
Kedves Érdeklődő! Kapható kimondottan érzékeny emésztőrendszerű állatoknak való táp az állatorvosoknál,vagy állatpatikákben. Érdemes lenne kipróbálni valamelyiket. A tisztálkodás rendje is ki fog alakulni biztosan. Egészséges macska rendszeresen tisztogatja a bundáját. Amikor az állat beteg,vagy mozgásában korlátozott,elmarad a tisztálkodás.