1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Fajonként változik, vannak fajok amik az emberöltőt is meghaladhatják és vannak amik egy évig élnek. Milyen halról van szó?
Üdvözlöm! Szerintem a lehűlés lehet az oka! 28-32 C az optimális neki. Ha megfelelő a hőmérséklet, akkor vitamin-hiány lesz a gond! Kapjon halat 80%-ban és szórja meg valami jó minőségű vitamin porral (Korvimin, Baefar).
A káposzta kerülendő puffasztó hatása miatt, kivéve az un. kínai kelt, amelyből 1-2 levél etethető. Ha nincs más zöldeleség, a hagyományos káposztafélékből sárgarépával felesben, heti két alkalommal szoktunk etetni A tyúkalkatúak esetében egyedenként kb. 1 evőkanálnyit. Prevenciós féregtelenítés és egyéb megelőző kezelések, alapvető higiéniás előírások betartásával, a túlzsúfoltság elkerülésével tarthatók együtt a galambok baromfikkal.
Ha januáriak a tojások, akkor nem "halottak", csak még nincs látható fejlődésben az embrió. A vérérháló közepén ő a "pötty". A leírtak alapján ebben a tojásban indult be legkorábban az élet. A kikelő fiókák korában valószínűleg lesz pár nap különbség. Ha részletesebben érdekli mi történik a tojás világrajöttétől a fióka keléséig, ajánlom figyelmébe Dr. Bogenfürst Ferenc: A keltetés kézikönyve című művét..