1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A kérdésről a kutya alapos "nőgyógyászati" vizsgálata nélkül legfeljebb találgatások szintjén lehet beszélni. Ha az álterhesség szóba jött, akkor valószínűleg nem régiben tüzelt is, így bármi szóba jöhet a méhen belül is. Ne legyen most már türelmetlen, ha holnap állatorvoshoz mennek, hamar kiderül, hogy mi a helyzet.
Az aggódását megértem, de ettől sajnos nem fog megjavulni a cica bőre. Valószínűleg allergiás lehet, de sok más kórkép is szóba jöhet. Mindenképpen, és minél előbb, állatorvosnak kellene őt látnia, vizsgálnia!
Nem mindegy milyen tápot eszik a kutya.. Előfordulhat valamilyen ásványi anyag, vitamin vagy nyomelemhiány a szervezetben, de lehet ez egy viselkedészavar is. Nehéz kideríteni az okot. Mindenképpen kérnék egy vérlaborvizsgálatot az állatorvostól, mert 10éves kutyában már gondolni kell szervi megbetegedésekre is. Ha a labor alapján nem találnak rendellenességet, akkor próbálkozzon valamilyen idős kutyának való vitaminkészítménnyel illetve immunrendszer erősítő készítménnyel.Viselkedészavarokra rendelkezésre áll pl egy feromon hatású párologtatós készítmény, amelyről állatorvosa tud tájékoztatást adni.
Ha a madár székletének álaga híg, sárgás színű esetleg bűzös, akkor baktérium-, vírusfertőzésről lehet szó, amit antibiotikumokkal lehet kezelni. Ehhez keressen fel egy állatorvost. A hullámos napi magfogyasztása hozzávetőlegesen 2-3cl. Ha ennél jelentősen kevesebbet eszik, akkor gyanakodhat betegségre. Amennyiben hátára fektetett madarat kézben tartva kitapintja a mellcsontját és az élesen kiemelkedett az izomzatból, úgy egyértelműsíthető a soványsága.
A leírtak alapján parazitózistól a baktériumfertőzésen át a kannibalizmusig, bármi okozhatta a tüneteket. Keresse fel a közeli állatorvost a pontos diagnózis és kezelés céljából!