1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Szia A haladnak valószínűleg bakteriális fertőzése van, a többi halra is veszélyes lehet, Sera baktopur gyógyszerrel kellene lekezelned.
A tudomásom szerint a terráriumi tartásuk között nincs külömbség, így tartsa azt amelyik jobban tetszik.
A sántaság lehet mechanikai sérülés, vagy köszvény tünete is, de ha ilyen tünet a leírt "gubbasztással" társul nem kerülhető el egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás.
A leírt tünetek és a fotók alapján valószínűleg álvemhességről van szó. Nem kell tőle megijedni. Hideg borogatás alkalmazása naponta többször az emlők duzzanatát csökkentheti. Sokszor az is elég, ha nedves ruhával, vagy szivaccsal az emlőket benedvesítik, és hagyják megszáradni (nem szabad megtörölni). A párolgás hőelvonással jár, azaz hűt. Amíg a tünetek fennállnak, el kell venni az állattól a játékait, nem szabad babusgatni, nem szabad ölbe venni, kevesebbet kell foglalkozni vele, ne simogassák. ("Szeretet megvonás".) Amennyiben a fentiek nem vezetnek eredményre, vagy az emlők feszessé, érzékennyé, fájdalmassá válnak, gyógyszeres beavatkozásra lesz szükség. Utóbbit beszéljék meg az állatorvosukkal.