1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Nem valószínű az ornitózis, de, ha mégis, az állományszíntű kezelést igényel. A pontos diagnózishoz mindenképp keressen fel állatorvost. A tetrán alapú antibiotikumok hatékonyak chlamydiák (az ornitózis, más néven papagájkór okozói) ellen, de ha jól emlékszem az Anitetra 48 felbontva csak hűtőben tárolható, de úgy sem hosszú ideig. Az adagolás a csomagolóanyagon, vagy a kísérőlapon fel van tüntetve. Egy púpozott teáskanál kb. 5-6g körüli mennyiség lehet, de ez csak nagyon hozzávetőleges becslés, hiszen két kanál is eltérő méretű lehet. Ha valóban ornitózis okozta a megbetegedést, akkor hosszú ideig (legalább 2 hét) tartó kezelés szükséges.
Valószínüleg kifejlett, 1-2 naponta lehet etetni minél változatosabban. Nyers hallal, vízicsigával, jobb minőségű szárított eleséggel néha salátával etesse.
Üdvözlöm! Egy ekkora teknős kb. 15-20 éves is lehet. Az étrendje 90 %-ban fagyasztott hal legyen, a maradék 10 %, pedig mindenféle kereskedésben kapható száraz eleségek. A salátát nem mindegyik teknős eszi meg, semmi gond nincs ezzel!
Kedves Kérdező! 4. héttől már észrevehető a vemhesség, normális étrend, esetleg vitaminok ha szükségesek, féreghajtást mindenképpen elvégezni. Dr. Puskás Gábor
Nagyon jó parazitaellenes szerek léteznek, érdemes azokat használni. A spot-on szereket egyszerű használni és a kutyákat sem zavarja. Ezeket egy kis pipettából kell az állat bőrére cseppenteni a szőr félrehúzása után a tarkó alatt a két lapocka közti rész fölött Innen a szer felszívódik és kb 24 óra után a teljes testet védi bolha, kullancs ,tetű stb ellen ( spot-on tipustól függően) Ex-spot nevű készítmény már 2 hetes kortól használható (van még: frontline, advantix, advantage....) Fontos még a környezet bolhaírtása is (fekhelye, ólja) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide) Olvass tovább! Bolhaallergia kutyáknál