1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Elméletileg nem jelenthet különösebb gondot az, hogy a kutya korábban császármetszésen esett már át. Ettől függetlenül nehéz megjósolni azt, hogy mi várható, már csak azért is, mert könnyen lehetséges, hogy a mostani szülésnél is fennállnak majd azok a problémák, ami miatt korábban is műtéti beavatkozásra volt szükség. Célszerű lenne még most , ill. majd a várható ellés előtt pár nappal is ultrahangos vizsgálattal ellenőriztetni, hogy milyen nagyok a magzatok, és mennyi kölyök várható. Ebből már sokkal jobban meg lehet majd jósolni azt, hogy mi várható a szülésnél.
Kérlek olvasd el a következő cikkeinket: Segítség, a papagájom agresszív! - 1. rész Segítség, a papagájom agresszív! - 2. rész Ha ezután is kérdéseid merülnének fel, írj és segítünk.
Előfordulhat kis magasságból is, hogy rosszul esik. Ha néhány nap alatt nem javult, akkor valószínűleg eltörött. Én úgy tudom, hogy állatorvosok ezen nem tudnak segíteni, de azért érdemes felhívni megkérdezni.
Az ideális vízmélység a teknős páncél hossza, de ha van egy sekélyebb rész és valami napozó amire ki tud mászni akkor lehet mélyebb is.
Szia! Sajnos ilyen nem létezik. A legbiztonságosabb megoldás az ivartalanítás.