1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
T. Emese! Mindenképpen szükség lesz a laborvizsgálatra, mert anélkül csak találgatni lehet. Ilyen hosszan tartó lázat sokszor okoz még autoimmun betegség, de néha egyéb vírusos betegség is amire nem hat az antibiotikum. Esetleg vérben élő egysejtű élőlények. Megértem aggodalmát, siessenek a laborvizsgálatokkal. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
T. Gazdi! Remélem még jól van a cicája, mert elmúlt már pár nap az eset, és a megkeresés között. Számtalan betegséget terjesztenek a patkányok, ezek közül néhány halálos kimenetelű , pld.: Aujeszky -betegség ( álveszettségnek is hívjuk), de nem túl szerencsés, ha "csak " egy Leptospirózist kap el házi kedvence. Szerencsésebb esetben Salmonellózis, vagy egyéb bélpatogén kórokozó lehet a fertőző forrás. Ezek ellen nincs megelőző védőoltás, de amint tünetek jelentkeznek kezelni kell a kórelőzmény ismeretében. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Látatlanban valóban nem lehet nyilatkozni. Az élő madarak esetén röntgen, ultrahang, haloknál a boncolás mutathatja ki a problémát. Belső sérülés, vagy akár a történtek miatti stressz (szív leállás) is végezhetett a fiókával.
A növény lovakra kifejezetten mérgező, de más álltok is érzékenyek lehetnek rá, így nem javaslom az etetését.
Kedves Noémi! A körömágy gyulladása jellemzően sérülés következtében alakul ki úgy, hogy általában beakad a karom a járda repedéseibe, bútorszövetbe... Ritkábban kialakulhat vitaminhiány miatt is. Lehet korábbi sérülés, például rosszul gyógyuló törés miatt kialakuló sipoly is a háttérben, ebben az esetben nem a körömágyat, hanem az alapokot kell kezelni. Tehát, ha néhány nap alatt nem javul jelentősen, érdemes állatorvoshoz fordulni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős