1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Igen, a csirkecsont akár veszélyes is lehet a kutyának. A gyerekmesék és a helyes kutyanevelés, kutyatartás, kutyatáplálás az két egymástól nagyon távol álló világ. A marha- vagy sertéscsont nem törik szilánkosan - a szárnyas állatoké igen, - ez a külömbség ! Próbáljon inkább egy kutyatartással kapcsolatos könyvet elolvasni: http://bolthely.hu/4tappancs/id/00090_Horst_Hegewald-Kawich__KEVEREK_KUTYAK http://bolthely.hu/4tappancs/id/00127_Anna_Laukner___A_kutya_taplalasa A "kunyeráló" kutyát mi kutyatrénerek "helytelenül vagy rosszul nevelt"- nek hívjuk. Minden kutya leszoktatható erről.
Ma már a kisállatok fogaival kapcsolatos bajokat szakképzett állatorvos fogászok látják el leginkább hozzértően. Igaz, nincs minden településen ilyen szakember, de ha van mód és lehetőség szállítani a kutyát, érdemes lehet akár messzebbre is elvinni. Akit én ajánlani tudok, dr. Kovács Katalin, itt a fővárosban dolgozik www.vetfog.hu oldalon tájékozódhatnak. Ha nincs lehetőségük felhozni a kutyát ide Budapestre, akkor is tanácsos megmutatni egy állatorvosnak, mert ő azért sok hasznosat tud vele tenni egy vizsgálat után, és a kérdéseikre is tud majd válaszolni.
Csak egy nagyon alapos szemészeti és hallójárat vizsgálattal lehet választ adni a kérdésre. Az utóbbinak azért van jelentősége, mert elképzelhető, hogy a kutya fülében található, egyensúly szabályózó szerv nem működik rendesen.
Kedves Gazdi! Nem érdemes másfajta eleséggel keverni, mert úgy nem lesz megfelelő hatása. Ha keverik, akkor csak ugyaennek a tápnak a konzerves megfelelőjével lehet! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A korai kölyökelhullás gyakori oka a herpeszvírus fertőzés. A szukának kétszer:a tüzeléskor és a várható ellés előtti oltással ez a betegség megelőzhető. A császármetszéskor a kölykök légzést és keringést javító gyógyszert szoktak kapni a légzés és a vérkeringés mielőbbi normalizálásához.