1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvoshoz kellene elvinnie a kutyát , aki vizsgálat után biztosan választ tud adni kérdéseire. Vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist felállítani. Mi is szívesen látjuk a rendelőben, ha az megfelel Önnek! Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Itt nincs szó "megbocsájtás" ról ! Minden kutyát úgy kell nevelni, tanítani, hogy megfelelően eltűrje az egészségügyi és higéniai ápolással együtt járó testkontaktust. Ennek előfeltétele, a fajnak megfelelő tartási körülmény és a megfelelő hierarchikus rangsor. A traumatikus előéletből eredően csak fokozatosan lehet szoktatni a kutyát a szőrzetápolással együtt járó tevékenységekhez. (Ennek részletes leírására itt nincs lehetőség, ajánlom figyelmébe, Heike E. Wagner: KUTYAÁPOLÁS c. könyvét !)
A kutyájukat mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni, mégpedig azért, hogy kiderüljön, mi okozza a lábak ödémásodását. Ennek sokféle oka lehet, de erről csak vizsgálatok után lehet véleményt mondani.. Ma már 20-30 km körzetben mindenhol működik jól felszerelt állatorvosi rendelő az országban, úgyhogy inkább azt találják ki, hogyan tudják elvinni., Csak akad egy családtag, egy ismerős, vagy barát, aki segít ebben.
Üdvözlöm! Mihamarabbi állatorvosi vizsgálatot javaslok, mert a leírás alapján akár bélelzáródás is lehet a tünetek hátterében, ami műtéti ellátást igényelhet.
Két rövid kérdésre két rövid válasz: Igen. Nem/a testtömeggel arányosan nő a férőhely igény,egy kifejlett törpenyúlé 0.5 négyzetméter.