1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Gazdi! A cica láthatólag beteg (valószínúleg herpeszvírus fertőzése van), tehát meg kell mutatni állatorvosnak! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Bizonyára huzatmentes védett helyen kibírja a telet, ilyenkor energiában dúsabb magvakkal is kell etetni. Ettől függetlenül szerencsésebb épületen belül teleltetni.
Kedves Érdeklődő! Egyszeri elejtés nem szokott végzetes lenni, ha csak nem szerencsétlen kimenetelü és nagyon rosszul esett le a hal a földre. Ha szőnyegre vagy puhára történt akkor biztosan rendbe jön. Ha megsérült pl. az úszóhólyagja, akkor úszás közben billeghet, egyensúly zavarai lehetnek, ha nem és látszólag egészséges az állat, akkor nincs miért aggódni, de fontos a különösen tiszta víz a sérülés miatt, ill. nem árt jó minőségű vitaminkészítményt a vízbe adagolni. Bár a szakadás lehet komoly, de ezt a kis kép alapján nem tudom megállapítani, a kismértékű károsodást gond nélkül átvészelheti tiszta környezetben, megfelelő minőségű táplálékkal és vitaminkészítménnyel. Esetleg akváriumi vízfertőtlenítőt lehet még adagolni a baktériumok távoltartása, túlzott felszaporodása ellen. A teljes tisztítást nem szabad sűrűbben végezni, mint ahogy az előírt! A heti 20 %-os részleges vízcsere elegendő. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Vízeletvizsgálat, vérvizsgálat, esetleg rtg., ultrahang. Én elvinném állatorvoshoz. Üdv
Ivartalaníttassa a macskát! Már ivarérés idején, 6 hónaposan meg kellett volna ezt tenni. Minden valószínűség szerint párzani jár, ami a kóbor állatok szaporodásán kívül rengeteg veszéllyel, sérüléssel, betegséggel jár.