176. A MADÁRINFLUENZA-MÍTOSZ
Európát is elérte a madárinfluenza, már Romániában találtak fertőzött madarakat. Vajon mennyire komoly a helyzet? Aggódjunk?
Európát is elérte a madárinfluenza, már Romániában találtak fertőzött madarakat. Vajon mennyire komoly a helyzet? Aggódjunk?
A Japán Honda cég megalkotta a kutyabarát autót, a szériát pedig Honda WOW-nak nevezte el. A kutyatartók régi álma vált ezzel valóra...
Hogyan viselkedik a kulturált ebtartó? Erről és hasonló kérdésekről beszélgettek a Ferencvárosi Kutyatartók Érdekvédelmi Civil Szervezetének tagjai meghívott vendégeikkel.
A thaiföldi Chonburi tartományban működő egyik állatkertben Sai Mai, a 26 hónapos nőstény tigris "malacgyerekeket" gondoz...
Felvirradt a görények napja! Fodrász, sminkes és máris indulhat a verseny. A tét nem kicsi, a jövőbeli párválasztás. Összefoglalónk az első magyarországi tenyészszemléről.
Mindenekelőtt vigye el a cicát állatfogászhoz!
Állatpatikákban kaphatók féreghajtó készítmények, melyek papagájok számára is használhatók. Van csepp formájú készítmény is, melyet a bőrre cseppentve a külső és belső parazitákat is elpusztítja.
Igen, már van rá lehetőség, hogy kutyájába azonosítot ültessenek, jogszabály még nincs rá, mert a körülmények sem adottak. A kutyák azonosításához külön leolvasó készülékre van szükség, és egy adatbázisra, ahol nyilvántartják őket.
Ha a szomszéd megbízható és vállalja az állatok etetését, a kutyák napi háromszori sétáltatását, minimálisan ért az állatokhoz, kitakarítja a macskaalmot, akkor igen. Legfőképpen azért, mert mint írta, nincs más megoldás. Bár az országban működik jó néhány kutya- és macskapanzió, ezeknek utána kellene még érdeklődni!
A guppik természetesen nem bántják az aranyhalakat, de fordítva sajnos ez könnyen bekövetkezhet: a szivárványos guppik kis termetű, békés, növényevő halak, míg az aranyhalak nagyobbra nőnek, bár nem kedvelik az állati eredetű táplálékokat, de be-be kaphatnak egy kisebb termetű halat! Az aranyhalakat és a guppikat külön-külön csoportba kell sorolnunk! A guppik trópusi halak, és ennek megfelelően kell fűteni a medencéjüket, míg az aranyhalak nem kedvelik a melegebb vizet, ugyanis ilyenkor anyagcseréjük felgyorsul, és ez könnyen a gyors pusztulásukhoz vezethet! Az almacsigák nagyon szívós, békés állatok, természetesen kibírják ezt a megpróbáltatást is, a levegőztetés számukra teljesen felesleges!