176. A 10 leggyakoribb hullámos papagáj betegség
Helyes étrend és megfelelő gondozás mellett a hullámos papagáj 15-18 évig is elélhet. De milyen betegségek veszélyeztetik a hullámos papagájokat?
Helyes étrend és megfelelő gondozás mellett a hullámos papagáj 15-18 évig is elélhet. De milyen betegségek veszélyeztetik a hullámos papagájokat?
Avagy, amit a Hill’s-ről tudni érdemes. A Hill’s volt az első, aki bemutatta az antioxidánsok jótékony hatásait, amelyek semlegesítik a káros szabad gyököket: ezek felelősek lehetnek a szövetkárosodásért és a test öregedéséért.
Évente sok macska betegszik meg, vagy pusztul el olyan fertőző betegségek miatt, amelyeket vakcinázással meg lehetett volna előzni. A fertőző betegségeket okozó vírusok és baktériumok nagyon elterjedtek a macskák között. A nem oltott macskák könnyebben megbetegszenek és elpusztulnak.
Néhány kutyának egészen más fogalmai vannak a határokról, mint esetleg a gazdának. Ha kutyánkat már csak Harrynek becézzük Houdini után a bámulatos szökései miatt, akkor érdemes megfogadni pár jó tanácsot.
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
Az előesett szem így tönkre fog menni, illetve fájdalmat okoz. Ha nem menthető, el kellene távolítani a sérült szemet. Keressen egzotikus szakállatorvost. Budapesten van több rendelő is, vagy az Állatorvostudományi Egyetem egzotikus állat szakrendelése minden hétköznap. Budapest VII. István utca 2.
Üdvözlöm! Ez valami fizikai sérülés, amit ha jól látok, akkor elfertőződött. Javaslom, hogy betadine-nal kezelje le, persze hagyja egy dobozba víz nélkül 1 órát. Ha nem gyógyul néhány napon belül akkor vigye el specialista állatorvoshoz, javslom, hogy az Exopet rendelőt látogassa meg.
Kedves Gazdi! Ennyiből nem lehet megmondani, mi baja lehet a tengerimalacnak. Ha valami olyan dolgot lát a tengerimalacán, ami miatt aggódik, javaslom, vigye el állatorvoshoz! Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Az ájuldozás oka átmeneti oxigén-hiány lehet az agyban. Ez azért alakul ki, mert a vér a tüdővizenyő miatt nem tud megfelelően oxigénnel telítődni. Ha eddig nem kapott vízhajtót akkor adni kell neki, ha már ka,p akkor pedig emelni kellene az adagot. Hogy mennyivel, azt beszélje meg a kezelő állatorvossal.
Kedves Cecília! Nincsenek jó híreim. Azt gondolom, hogy a kutyájuk ilyenfajta viselkedésével kapcsolatosan nem nagyon kell különleges okokat keresgélni, ő valószínűleg ilyen, így fejezi ki magát, így adja a tudtukra hogy akar valamit. Ezen egy közel 14 éves kutyánál reménytelen változtatni. Nem ismerek olyan gyógyszert ami ezt meg tudná változtatni. Próbálják meg lefekvés előtt alaposan megsétáltatni, hogy ki tudja üríteni a hólyagját, hátha ez segít valamit. (Mivel valószínűleg éjjel is inni fog, így lehet, hogy nem bírja ki reggelig.) Egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás pedig segíthetne abban, hogy kiderüljön, miért iszik ilyen sokat. (Sajnos a csatolt képet nem lehet így olvasni annyira apró betűs a kép.) Ha ez a lelet friss, kérje állatorvos segítségét a kiértékelésében.