1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Kedves Gazdi, Az ár állatorvosi rendelőnként változó. Az sem mindegy, hogy főváros vagy vidéki állatorvos. Csak tippelni tudok, hogy kb. 10 000 Ft.
Kedves Gazdi! A leírása alapján 6 hónapos korától több alkalommal néhány másodpercig tartó fokális epilepsziás rohamtüneteket mutatott a kutyusa. Nagyon tipikus tünetek a néhány másodpercig tartó lábemelgetés, majd az azt követő szédüléses roham. Mivel jelenleg több hónap vagy hét telik el a két roham között nagyon aktuális lenne már a roham típusának megfelelő tartós antiepileptikus terápiát megindítani. Minél korábban kezdjük el a kezelést, annál nagyobb az esély a gyógyulásra. Ha igényli az epilepsziás kivizsgálást és gondozásba vételt, akkor a www.kutyaepilepszia.hu honlapon keresztül el tud érni, megtalálhatja elérhetőségeimet. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! Szerintem nem szemallergia, hanem Überriter szindrómája van a kutyusnak, amit az étrend nem befolyásol, de a napfény UV tartománya nagyon káros rá. Ettől kellene megvédeni! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A csőr feletti viaszbőr színe nemcsak ivarhoz, de színmutációhoz is kötött. A képen lévő tojó (és ezzel már az egyik kérdést meg is válaszoltam) ivarérett, a pontos korát nem lehet a képek alapján meghatározni, úgy 1,5-3 év körüli (tollazata felnőttkori, legalább 3. vedlésű, a csőre töredezésektől, barázdáktól mentes, élénk színezetű)
Rengeteg vizsgálati lehetőség van ilyen betegeknél. Vér laborvizsgálata, bélsár laborvizsgálata, táplálék allergia kizárása, a bél biopsziás vizsgálata stb. Nézzen körül a lakóhelye környékén lévő nagyobb állatorvosi rendelők, kórházak között, melyek azok, ahol jobbak a diagnosztikai lehetőségek!