1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Kedves Gazdi, ez lehet macskanátha vagy allergia is. Mindenképpen vigye el a cicát állatorvoshoz.
Lehet ugyan a külső hallójáratban fekélyes gyulladás ami vérezgethet,de a toklász jelenlétét mindenképpen ki kell zárni. Ha másképpen nem megy el kell bódítani esetleg altatni a kutyát és úgy megvizsgálni a hallójáratot. A toklász gyorsan eltávolítható, a fekélyes fülgyulladás lassan gyógyul.
Az egyik szer porc, a másik immunerősítő szer, nyugodtan adhatóak egyszerre, nem befolyásolják egymás hatását.
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknak a mellső lábaikon 4, a hátsó lábukon 3 ujj van. Az 5. plusz lábujj genetikai hiba, beltenyésztéskor jöhet létre, születés után 3 hét alatt néha magától leesik. Azonban ha már4-6 hónapos vagy idősebb állatról van szó, állatorvoshoz kellene fordulni vele. Ugyanis azt az ujját nem tudja mozgatni, ezért bármibe beleakadhat, eltörhet, leszakadhat, és a tengerimalacoknál a láb nagyon érzékeny, sok kis ér fut benne, ezért ha megsérül, csúnyán begyulladhat vagy erősen vérezhet. Állatorvos könnyen el tudja távolítani, könnyű beavatkozás, egy öltéssel összeölti a sebet és 1 hét alatt be is gyógyul a seb. Karmot a plussz ujjon nem vágnék, minél hamarabb megmutatnám orvosnak, nehogy otthoni karomvágás közben megsérüljön.
Nem tudom, hogy foltokban, vagy az egész testfelületén egyenletesen hullik, mert mindkettő más problémára utalhat. Általában tavasszal és ősszel van szőrváltási időszakuk a kutyáknak, lakásban tartva azonban ez gyakran felborul, és vagy össze-vissza, vagy egész évben folyamatosan váltja a kutya a szőrét. Ha úgy gondolod, hogy már olyan sok szőre kihullott, hogy az már nem normális, akkor inkább fordul állatorvoshoz. Egy bőrkaparékvizsgálatot mindenképpen el kellene végezni. Így látatlanban nem tudok mit írni arra, hogy kórosan sok hullott-e ki, mert nem látom. Ha viszont nagyon nagymértékű szőrhullása van, akkor mindenképp konzultálj egy állatdokival, mert ezt lehet: 1. betegség (cukorbetegség, belsőszervi kor, bőrbetegségek, petefészek probléma, stb...) kísérő tünete 2. mérgek (inkább kopaszságot okoznak) tünete 3. rokontenyésztéssel szerzett rendellenesség.