1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Alapfeltétel a falkarangsor, az engedelmesség - ami nélkül a kutya nem érheti el a kiegyensúllyozott állapotot. Bővebben itt olvashatsz a témáról: Így neveld tudatosan a kutyádat!
Kedves Viki! Nem probléma, ha "házi kosztot" kap, csak próbálják meg vegyesen, tehát ne csak húst, hanem mellé rizst, vagy ha főznek pl. húslevest, kaphat belőle tésztát, sárgarépát is (puffasztó természetesen ne legyen, ilyen pl. a bab, lencse).... Ha nem eszi a tápot nem baj (bár én többfélét kipróbálnék, nem csak a "nagy" márkákat), próbálja meg belekeverni a főtt ételbe. A hús is lehet "változatos": nemcsak csirke, marha, pulyka létezik, ott van a hal, vad, bárány stb... Egyébként szerintem szerencsésebb, ha kedvence vegyesen kap tápot, és otthoni/főzött ételeket.
Üdvözlöm! Ezt azért teszik, mert a teknősök így udvarolnak egymásnak. Félreértések elkerülése végett.. két him teknős ugyan úgy udvarol egymásnak mint egy hím a nősténynek.. így ebből ivart meghatározni illetve az ivarukra következtetni nem lehet Üdv-ÉVa
A mókusok a magányosak, csak a párzás idejére jönnek össze, de a ketreces tartásban az ellentétes nemű egyedek jól eltűrik egymást, összebújva alszanak, ritkán veszekednek, nagyon szépen elvannak egymás mellett. Azt állítják, a szabad természetben nincs állandó területe, de 100-800 hektár földterületen érzi jól magát, és itt megtalálja a létfenntartásához szükséges élelmet, búvóhelyet. Nekem ez a mókusház nem tűnik nagynak, 3nak meg pláne nem, nagyobbra lenne szükség. további infó: http://5mp.eu/web.php?a=mokustanya&o=00OuL2xQ_n
A legvalószínűbb ok a prosztata gyulladása lehet, de a húgyhólyag megbetegedése is okozhatja a leírt tüneteket. Ennek kiderítéséhez ultrahang vizsgálatot és a vizelet bakteriológiai és antibiotikum rezisztencia vizsgálatát javaslom.