1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
A diagnózist a kutya kezelőorvosával kell megbeszélnie, mert ő ismeri a pontos részleteket.
Látatlanban erre nem tudok válaszolni, meg kellene mutatnia állatorvosának.
Szia! Hát bak mellé mindenképpen ivartalanított nyuszit vennék- mert különben vagy verekedés lesz vagy pedig kisnyuszik. Mindenképp külön ketrec kell majd nekik- hisz kell a magánszféra. rangsort így is úgy is le fogják játszani egymás között- és ha kialakult azt nektek is be kell tartani- akkor semmi gond nem lesz a későbbiekben.:)
Üdvözlöm! Nekem is volt hasonló eset. Ez a köldök még nem összeforrott köldöke. Ha 1-2 héten belül nem tűnik el, akkor érdemes egy specialista orvost felkeresni, pl. Exopet gyógyászati centrum.
Üdvözlöm! Mivel a víziteknősök étlapján 80 %-ban halak szerepelnek, ezért biztosan el fogják kapni a halakat. A stressz maximum a halakra lesz hatással. Tudj meg még többet a teknősökről! 40 évig is boldogan élhet a sárgafülű ékszerteknős!