1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Ha hányós a cica, akkor egyrészt utazás előtt ne etesse túl, másrészt pedig érdemes kipróbálni nyugtatószereket. Itt készítményneveket nem említenék, de szerintem ebben bármelyik kollega tud segíteni. Az altatást nem javasolnám.
Kedves Gazdi! Mutassa meg állatovosnak a kutyust, aki megvizsgálja és a tüneteknek megfelelően kezeli!
Kedves Barbara! A fotó alapján (bár ezt látni kellene) allergiás bőrgyulladás, de más kórkép is szóba jöhet. Feltétlen vigye állatorvoshoz!
A pézsmateknős egy szűrt akváriumban tartható együtt gyorsabb úszású( ! ) halakkal. Szüksége van egy vízen kívüli pihenő- napozó felületre, ez lehet egy stabil kő vagy parafa. Az etetésére nem elég a haleledel, fagyasztott vagy szárított halat, gilisztát, sovány csirkehúst, kisebb vízicsigát, jó minőségű teknőstápot igényel. Nem nő nagyra tehát viszonylag keveset koszol, ha jó a szűrés és odafigyel rá nem lesz gond.
A válaszomat sajnos azzal kell kezdenem, hogy sok okosat nem lehet az ügyben mondani. Minden bizonnyal ún. fonal gennyesedés lehetett a háttérben, ami ha ritkán is, de azért néha előfordul. Ma már azonban bármit is nehéz lenne bizonyítani. A problémát bonyolítja, hogy később már más feltételezések alakultak ki az okot illetően. Azt, hogy mekkora a baj, így nem lehet megítélni, és azt sem, hogy valóban mi a cicájukkal a probléma. Csak azt tudom ajánlani, hogy tovább kell vizsgálni illetve kezeltetni. Remélhetőleg rövidesen lesznek leletek a kivett csomóból, ami sokat segíthet a pontosabb diagnózis érdekében. Megfontolandó az is, hogy esetleg megmutassák újabb állatorvosnak is, akár például úgy is, hogy áthozzák Magyarországra (Szegeden például nagyon jó kisállat rendelők vannak.) Több szem, többet lát!