1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Hasznos infó lett volna a madarak fajának megemlítése. A törpepapagájoknál a fészekanyag hordásának állandó késztetése sűrűn okoz ilyen jelenséget, de más fajoknál is leginkább a fészekanyag nem megfelelő anyaga, mennyisége okoz hasonló problémát. Ritkábban előfordul fehérje, rost vagy ásványianyag hiány tüneteként is a tolltépés, ezek megfelelő mennyiségben álljanak rendelkezésre. A szükségletekről szakirodalmi leírásokban tájékozódhat. A madárban minél hosszabb idő óta rögzül a rossz szokás, annál kisebb az esély, hogy abbahagyja.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp jó lenne valahogy megoldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát, mert ezeknek a tüneteknek a hátterében akár komoly probléma is meghúzódhat. Próbáljon meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjen halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Üdvözlöm ! A gyógyszer és a hőfok emelés szokott segíteni. Ha már így alakult, akkor sósavval fertőtlenítse ki az akváriumot, főzzön ki mindent. Az új betelepítés után egy hetet várjon és mehetnek a halak is bele!
Kedves Alexandra! Bocsánat, hogy visszakérdezek, de miből gondolja, hogyha eddig sok-sok vizsgálat után nem derült ki, hogy mi a baja a kutyájuknak, akkor itt látatlanban bárki felelősséggel véleményt vagy tanácsot tudna adni? Én biztosan nem mernék ilyesmire vállalkozni. Biztosan meg van az oka a betegségének, és talán előbb-utóbb kiderül ez is. További tanácsokat azoktól kell, hogy kérjen, akik eddig látták, vizsgálták a kutyájukat.
Elképzelhető, tapintással vizsgálható, diagnosztizálható. A betegség azonban műtéttel gyógyítható.