1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Kedves Gazdi! Először is, ki kellene deríteni, mi az a "duzzanat", ami megnőtt? Valószínűleg röntgenre, vagy fogászati kivizsgálásra lesz szükség. Ezek eredményének ismerete nélkül sajnos nem tudok homeopátiás javaslatot tenni. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Igen, 6 hónapos kor körül zajlik a fogváltás a macskáknál,pánikra semmi ok. Égési sérülések és a fogváltás kezelése homeopátiás szerekkel
A kép alapján nem tűnik súlyosnak, figyelje. Ha bedagad vagy kisebesedik vigye szakemberhez. Sárgafülű ezüstteknős (Trachemys scripta scripta) tartása
Ez alapján nem állapítható meg a fertőzöttség. Ha betegnek tűnik az állat. azonnal forduljanak állatorvoshoz és jelezzék, hogy a kutyában kullancs volt! A csípés helyén kis gyulladásos reakció mindig van. Kutyatulajdonosok figyelem: itt az őszi kullancsveszély!
Kedves Gazdi! Az agyalapi mirigy a szervezet hormonrendszerének központi irányító szerve. Ennek a területnek a befolyásolása érinti az egész központi szabályozást! Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, de, ilyen krónikus esetben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutya pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Az elérhető eredmény is attól függ, hogy mennyi tartaléka van a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu