1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Feltehetőleg külső hallójárat gyulladása van - ezért rázza gyakrabban a fejét - ami már átterjedt a középfülre is ahol az egyensúlyozó központok vannak. A hallójárat tisztítása és megfelelő gyógykezelése után az egyensúlyi zavarok is megszűnnek majd. Hallójárat gyulladás (külső fülgyulladás) Kedvenceink fülbetegségei - kutya, macska, görény
Kedves Mária! Állatorvoshoz kellene vinni a madárkát, aki eldönti, gyógyítható-e Addig pedig mást nem tehet, mint mesterségesen táplálja emelt dózisú kalciumos, B és E vitaminos kiegészítéssel. Esetleg egy Vetri DMG elnevezésű immunerősítő segíthet. Lehet a bénulás előrehaladott köszvény, vagy agykárosodás tünete is.
Az ivartalanítási műtét bármikor elvégezhető, de egy 7,5 éves kutyát én még nem neveznék "öregnek". Ha jó egészségi állapotban van, nincs semmi olyan szervi elváltozása, ami miatt az altatás kockázatosnak lenne minősíthető, nyugodtan "bevállalhatja" a műtétet. Sokkal jobb most, mint mondjuk 3-4-5 év múlva, amikor például emlődaganatai lesznek az álvemhességek miatt, és akkor már szükséges lesz egy műtét. Ha nagyon körültekintő akar lenni, akkor a műtét előtt csináltasson egy kisebb kivizsgálást (pl. egy alaposabb klinikai vizsgálat + vérlabor).
Üdvözlöm! Igazából nincs jelentősége az ébredés idejének. Ha megtalálták, akkor már nem telelt. Fali gík egyébként. MIvel védett azonnal el kellene engedni. Most úgyis szép idő jön, engedjék el ott ahol találták, meg fogja oldani :)
A csőr folyamatosan nő, ezért koptatni kell. Az újabb rétegek repedezés szerű felszínt hoznak létre. Bár, mintha nem teljesen szabályosan fejlődne a kép alapján. A nagysándornak folyamatosan kell biztosítani a rágás lehetőségét, Ha van a közelben kisállatszakorvos érdemes lehet megmutatni neki. Az esetleges elnövéseket lehet korrigálni megfelelő csipesszel, ollóval, ami elősegíti a helyes csőrforma kialakítását. A papagáj csőrének leggyakoribb betegségei A madár csőre: anatómia és betegségek