1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Kedves Réka! A Micrsporon vakcinát addig nem érdemes, amíg nem tudni melyik faj betegítette meg a kutyust. Ehhez ki kell tenyészteni a gombát, laboratóriumban. Utána lehetne vakcinázni. A bőrgombákra az Imaverol általában jó, de 3 adag vajmi kevés. Minimális kezelési idő 1.5-2 hónap. Emellett elképzelhető, hogy alapokként allergiája is van a kutyusnak, és ennek kezelése nélkül a tüneti kezelés eredménytelen. Jó tanácsként azt javaslom, hogy vigye el a kutyusát egy hazai rendelő bőrgyógyászati szakrendelésére és lesz megoldás. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Bőr-sporotrichosis, a kutyák gombás fertőzése A kutyák malassezia gombás fertőzése Az allergia jelei és tünetei A kutya is lehet allergiás?
Kedves Kérdező! A madarat érdemes lenne állatorvoshoz elvinni. A kép alapján egy antibiotikum kúra lehet a kezelés, de ennek felírásához is állatorvosra lesz szüksége.
Kedves Miklós! A leírt tünetek alapján 2 dologra gondolnék elsőként: 1. CEC( cauda equina szindróma)- ez egy gerincbetegség 2. csipőízületi dysplasia- ez a csípőízületek rendellenes fejlődése, krónikus gyulladása Ez a 2 betegség lehet akár egyszerre is jelen, de így látatlanban persze nagyon nehéz, vizsgálatok nélkül biztosat állítani. Azt javaslom, vigyék el olyan állatorvoshoz aki ortopédiai és neurológiai vizsgálatokat tud végezni, jártas, tapasztalt ebben. Remélem tudtam segíteni. Dr. Fux Attila Csípő diszplázia a kutyáknál Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?
A szívférgesség gyógyítása nehéz, de nem megoldhatatlan feladat. Létezik olyan gyógyszer, amelyik a kifejlett szívférgeket elpusztítja, ez hazánkban nem kapható, de külföldről beszerezhető. A kifejlett szívférgek a tüdőartériából katéterrel is eltávolítható. Ez természetesen nagyon bonyolult és költséges beavatkozás. Létezik egy egyszerűbb megoldás egyfajta antibiotikum hosszú időtartamú adagolásával. A részleteket beszélje meg a kezelő állatorvossal. Halálos kutyaveszély: a szúnyogok terjesztette szívféreg Dél-Magyarországról terjed a szívféreg
Kedves Tulajdonos! Ennyiből nehéz megállapítani, sőt gyakorlatilag teljesen lehetetlen, hogy mi lehet a baja a kutyusnak. Ha nem javul az állapota, mindenképp szükségesek további vizsgálatok, kiegészítő vizsgálatok( új vérvétel, hormonszintek mérése, CT/MR, egyéb) a pontos diagnózishoz. Dr. Fux Attila