1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
A nyuszik foga folyamatosan nő ezért koptatja őket, ezért adj neki a ketrecbe esetleg faágat, de jó akár a papagájnak való csőrkoptató is. Fogja használni és ezzel koptatja a fogait. A fogainak a túlnövését észreveszed ha belenézel a szájába. De akkor kedvetlenebb nem eszik stb. De ha fél évente viszed dokihoz nézesd meg vele, úgyis ő fogja lekezelni, te ne próbálkozz vele. Mivel és hogyan etessük a nyulat?
Kedves Vanda! A leírt probléma nagyon egyedi, és eléggé különleges is, és azt gondolom, hogy nagyon nehéz lesz kitalálni majd az igazi okát. Még az is lehet, hogy soha nem fog ez kiderülni. Ahogy a nagyon részletes leírásból látom, jártak a kutyával állatorvosnál, többféle vizsgálat is történt, eredmény viszont eddig nincs. Csak azt tudom javasolni, hogy sűrűn kell látogatni az állatorvosukat, előbb-utóbb csak sikerül majd találni valamit. Ha ott helyben ez nem megy, akár messzebbre is el kellene vinni, olyan helyre, ahol esetleg van lehetőség más jellegű vizsgálatok elvégzésére is (pl. MR vagy CT vizsgálat a gerincéről ill. a hátsó testtájakról) De mivel azt is írta a levele végén, hogy a séták ideje alatt semmilyen tünetet nem mutat, még az sem kizárt, hogy valami "agybaja" van, esetleg valami kényszerképzete, hallucinációja,....szóval ilyesmik. Sajnos ezeket állatoknál gyakorlatilag lehetetlen megfogni és kideríteni.
Üdvözlöm! Gondolom esett a hőmérséklet a lakásban és valószínüleg ezért nem eszik. 25-28 °C-on működnek ezek az állatok igazán. Egy felnőtt gabonasiklónak nem lesz baja ha nem eszik 1-2 hónapig. Melegítse fel a terráriumot (lámpa, talajfűtő) és kínálja meg egérrel. Szerintem nem lesz gond. Kígyók a terráriumban: a gabonasikló A gabonasikló, mint házikedvenc - 1. rész Világítás a hüllők terráriumában
Érdemes volna fokozatosan szoktatni és lehetőség szerint a jó viselkedést dicsérni. Ha van rá lehetőség el lehetne vinni olyan kutyaiskolai foglalkozásra, ahol van közös felügyelt futtató (nálunk pl van ilyen, de más iskolák is szoktak ilyet tartani.) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai – félelem, agresszió Mitől félnek az állatok? Hogyan kezelhetjük félelmeiket? Kutyakiképzés nélkül nincs boldog eb A kölyökkutyák szocializálása
Sajnos ezen RTG kép alapján nem lehet semmit kijelenteni, mert sem a beállítás, sem a minősége nem túl jó. Sántítás nincs ok nélkül, meg kellen vizsgáltatni hozzáértő szakemberrel és ha szükséges újra RTg vizsgálatot készíteni. üdvözlettel, Dr. Fux Attila Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás? Sántításból bénulás: a kutya porckorongsérve Új izületvédő injekció kutyáknak Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál