1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Üdvözlöm! VAlószínüle készül a telelésre. a nincs mód telelteni, akkor melegen kell tartani vizét télen is. Ami viszont fontos, hogy a víz és a leveő között ne legyen nagy a különbség, mert akkor tüdőgyulladst kaphat! Hogyan teleltessük hüllőinket?
A képen egy csecsbimbó látható ami feltehetően az ultrahang vizsgálat előtti szőrnyírás közben megsérült. Ez egy egyszerű hámsérülés ami hámosító kenőcsökkel (Bepanthen, Neogranormon stb) gyógyítható.
Ivermectin spot on: Élelmezés-egészségügyi várakozási idő: Élelmiszertermelő állat a készítménnyel nem kezelhető. Vannak ivóvízbe keverhető gyógynövénytartalmú készítmények speciálisan erre a célra, meg lehetne próbálni azzal itatni. Nagyon fontos még az ól kezelése is, főleg a kis repedésekbe húzódnak vissza az élősködők. Meszeléssel, rovarirtó permetezéssel lehet védekezni, többször kell ismételni Még több tyúktetű kérdés-válasz itt>>
Üdvözlöm! Ne aggódjon! A leírtak alapján valószínüleg csak stressz lesz. Idővel meg fog nyugodni, megszokja az embereket és akkor ki is fog jönni. A víz 25-27 °C-on a legjobb neki! Viziteknősök eltitkolt betegségei Teknősök rejtett bajai: mikor rohanjunk orvoshoz?
Kedves Hajnalka! Szerintem elég jól látod a helyzetet. Valószínüleg a viselkedésük egyik oka az, hogy te nem vagy ott. Nem biztos, hogy te voltál a "falkavezér", de mindenképp veled voltak leginkább kapcsolatban. Most, hogy nem vagy valószínűleg sokminden megváltozott és így jelzik, h vmi nem oké. A szétrágás leginkább pótcselekvés lehet, nem tudom mennyit van a kutya lemozgatva, de ez mindenképp hasznos lenne, ha lefáradna fizikailag és agyilag is. A másik kutya lehet nehezebben viseli a változást, nem tudom anyukád új barátjával milyen a viszonyuk, de ezt is jó lenne tudni Illetve, ha eddig nem félt, akkor biztosan volt vmi negatív inger. ami ezt kiváltotta. Célszerű volna erről még egyeztetnünk külön, mivel sokkal több információra volna szükség a pontos válaszhoz. A vitaminokat én egyelőre kihagynám. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája (www.varosikutyaiskola.hu itt megtalálod az elérhetőségeimet)