1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
A legjobb tejpótló tápszer a Royal Canin tejpor. 4 óránként kell szoptatni, cumiból és az adagolás rajta van a dobozon. Fontos a nedves vattával való törölgetése a kicsik hasának evés után, hogy ürítsenek. Bár lehet, hogy ezt az anya is elvégzi. Korai a másfél éves kutyának a második alom!! Tessék pihentetni az anyát! Ez is lehet az oka a tejhiánynak!
A falatoztatás a legjobb út egy állat végzetes elhízlalása felé. Az állatok mindig csak attól tudnak elhízni, amit megesznek. Szerintem az Apukával kellene megbeszélni a dolgot! Más módja nincs a cica fogyasztásának és ezzel élete meghosszabbításának.
Szerintem abban lehet bízni, hogy megoldják egymás között és összebarátkoznak. Jó lenne folyamatosan figyelni, hogy alakul a kapcsolatuk és ha durvulna a játék, akkor közbe kell avatkozni.
Szerintem szoktatás és jellem kérdése. Kiskoruktól érdemes kézhez szoktatni őket. Nem valószínű, hogy a párban tartás lenne az ok. És finoman, gyengéden kell hozzájuk nyúlni, ha menni akarnak, hát menjenek. Az erőszakot a hörik sem tűrik! :)
Nem biztos, hogy van mit orvosolni. Vannak csöpögős típusú kutyák, náluk ez normális. Azonban néha betegség is okozhat túlzott nyálcsöpögést, ezért állatorvosnak meg kellene mutatni a "lábasjószágot"!