1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Nehéz jó tanácsot adni. Betegség sajnos bárkit utolérhet. Az állatka élettartamának figyelembevételével lehetne esetleg dönteni. Például görényeket egyre többen tartanak, nagyon barátságosak és szeretgetni is lehet őket. De a háziállat.hu-n nagyon sok cikk szól a megfelelő házikedvenc kiválasztásáról.
Talán húgyhólyaghurut vagy hólyaghomok/-kövesség? El kell menni vele állatorvoshoz. Egyszerűbb esetben néhány szurival rendbe lehet hozni.
Ilyet még én sem hallottam. Nem hiszem, hogy vitaminhiányra utal. A cicák ilyenek, vannak mániáik! Ha aggódnak, akkor szerintem többször kellene takarítani a lakásban! :)
Véleményem szerint az Ön által megjelölt méretű kalitka szűkös két nimfapapagájnak. Válasszon egy legalább 70x50-es alapterületű, 70 cm magas kalitkát. A madarak különneműek legyenek, ne tegyen fel nekik odút és akkor nem lesz szaporulat. Az egyedül tartott madár gyorsabban, könnyebben szelídül.
A máltaiak és más törpe kutyák valóban hajlamosak a válogatásra. Ezt csírájában meg kell próbálni elfojtani és javasolt az eb "vagány" nevelése is! Elolvasva a levelet túlzottan aggasztó dolgokra nem gondolnék. Féreghajtás javasolt és vigyenek székletet megmutatni orvosuknak, aki vizsgálatokat is tud kérni a mintából, hogy mindenki megnyugodjon. A kétszeri evés is teljesen rendben van, ha a kutyus így akarja!