1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Sok oka lehet, a helyedben megmutatnánk egy állatorvosnak. Ha nincs baj, nem fog elkérni egy vagyont a vizsgálatért, viszont megnyugtat Téged. Ha baj van, akkor pedig jó helyen jársz.
Akár a tejtől is lehet. Meg kellene próbálni elhagyni a tejitatást és figyelni a székletet (emellett diéta: főtt csirkemell és rizs!). Ha továbbra sem múlik a hasmenés, akkor állatorvosnak jó lenne megmutatni.
Jó előre el kell készíteni egy akkora elletőládát, amiben kényelmesen elfér a kutyus oldalára fekve, mondjuk kétszer. Így az ellésre megszokja és megszereti a helyét. Alomanyagnak a legjobb a papírvatta vagy tiszta rongyok. Sokan használnak újságpapírt is, de én nem szeretem (az ólomtartalma miatt...).
Egyik madár sem szereti, ha megfogják! Még a kézzel nevelt, szelíd nagypapagájok nagy része is megszeppen, ha kézbe veszik. (Az természetesen más, ha ő lép rá a kezünkre, vagy az ujjunkra.) Ha a kismadár a vállára száll és ott tollászkodik, akkor meg kell elégednie ennyivel. Ne riassza el azzal, hogy meg akarja fogni. Ha erőszakosan közeledik a madár felé, akkor elveszíti a bizalmát és a korábbi szelídsége is "elveszhet".
Az ivartalanítás egy nem(!) kockázatmentes altatással jár! Ezért olyan helyre kellene vinni, ahol kellő tapasztalattal rendelkeznek a dologban. Jelölni többé már nem fog és a lányt sem fogja bántani!