1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Léteznek Spot On cseppek, készítmények, amiket használhat. Ha nem tudja felcseppenteni, akkor be kell bódítani a parazitairtásra. Dr Fekete Richard
Ha a hátán fekszik a madár, az súlyosabb stádiumú betegséget feltételez, mint egy lábtörés következménye. A törött lábú madár felhúzza, vagy lógatja a lábát, a szerint, hogy hol van a törés helye. Lábszártörés esetén akár gyufaszállal és ragtapasszal is sínbe teheti a lábat. Egyéb esetben vagy állatorvoshoz forduljon, vagy vigye a sérült madarat a legközelebbi állatkertbe, madártani egyesülethez.
Sajnos a leírt baleset tipikus példája annak, hogy a kereskedésekben kapható mű akvárium-díszítőelemek nem csak természetellenes hatásúak (néhány igen jól sikerült agyag fatörzs kivételével), hanem még balesetveszélyesek is. Jó vízminőség, táplálás és megfelelő egyéb tartási körülmények mellett az úszók visszanőhetnek (bár nem lesznek olyan szépek, mint eredetileg voltak) és a hal meggyógyulhat.
A vemhességet kb. 28.- 30. napjától ultrahangvizsgálattal lehet megállapítani.Figyelembe kell venni, hogy akár a nyaralás utolsó napján is vemhesülhetett, így tanácsos több vizsgálatot végeztetni.
Ezt megint csak állatorvos tudja eldönteni, aki személyesen megvizsgálja. Az esti hangok lehetnek társkeresési próbálkozások is.