1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Tudni kellene, milyen fajú a tetű mert lehet vérszívó, vagy tolltetű is. Külsődlegesen a Neostomosan nevű készítmény alkalmas a környezet megtisztítására. A készítményt állatorvos írhatja fel és így a lehetséges gyógyszeres kezelést is lehet egyeztetni. üdvözlettel: dr.Varga József
Törzskönyveket javasoljuk áttekinteni, ha vannak. Érdemes lenne ellenőrizni, hogy történt-e beltenyésztés esetleg a kutya felmenői közt. Emellett javaslom, hogy menjen el a két kutyával EGYÜTT egy kutyaiskolába úgynevezett SZOCIALIZÁCIÓS tréningre, ahol segítenek összeszoktatni a két kutyát - és útmutatót adnak ahhoz, hogyan lehet otthon morgós, verekedős helyzeteket megelőzni; vagy ha véletlenül bekövetkeznek: hogyan lehet kezelni azokat.
Jó lenne tudni,hogy álmában teszi ezt,vagy felébred és csak lusta lemenni az alomra? Utóbbi szerintem valószínűbb. Ki kellene rakni az ágyból éjszakára . Felnőtt korára le fog erről szokni.
Az egyik legtipikusabb oka a hirtelen megnövekedő folyadékfelvételnek a vemhesség, de nem tudom, milyen nemű a malacka. Másik gyakoribb oka lehet a cukorbetegség. Erről vérvizsgálattal lehet meggyőzödni. De ha egyéb tünetet nem mutat a malacka (például testsúlyvesztést), nem érdemes ennek a stressznek kitenni őt.
A tarajos teknősök valóban elsősorban ragadozó életmódúak. Fogságban legmegfelelőbb eleség az élő vagy fagyasztott hal, vízicsigák, földigiliszta, de akár napos korú kisemlősöket is szívesen fogyasztanak. Megfelelő és változatos táplálás mellet kevésbé van szükség vitaminkiegészítésre. (A szívmix és a szárított hal nem ilyen.) Az eleségállatokat lehet otthon is tenyészteni, de ez sokszor több feladattal jár mint a teknős gondozása. A páncél hátsó része, főleg fiatal korban rugalmasabb mint az egész páncél, ez még normális jelenség.