1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Nem valószínű,de ilyen fiatal korban nem ajánlott tenyésztésbe fogni a kan kutyát sem. Méhen belüli, vagy a szülés közben történt kórokozóval való fertőződés okozhat néhány napos korban teljes alomelhullást. Részvétem...
A hím etetgeti a tojót, felderíti az odút a tojásrakás előtt. A képeket látható hím (amennyire ez a képről kivehető) még nem ivarérett. Az, hogy fiatalabb a tojónál, nem probléma, de kb. 10 hónaposnak kell lennie, ahhoz, hogy megtermékenyíthesse a tojásokat.
Seb és seb között hatalmas különbségek lehetnek. Nagyon nem mindegy, mitől van a seb a kutyája farka végén. Amíg ez nem deríthető ki, addig a kezeléséről se nagyon lehet beszélni. Meg kellene mutatni állatorvosnak a kutyát is és a farkát is!
Két azonos típusú autó között is vannak különbségek. Hát még a hörcsögök között! Türelemmel minden bizonnyal a félős is kézhez szoktatható lesz (vele többet kellene foglalkozni). De ettől még nem biztos, hogy mindkettő egyformán kezes lesz. A kézből etetés, majd kézben etetés is javíthat a helyzeten. A dióbél csodákat tud tenni.
Valóban sok problémát szokott okozni perzsa macskákon a szőrlabda képződés a gyomorban és a belekben. Az Ön által leírt tünetek alapján a macska kedvtelen, és sűrűn öklendezik. Nem tudom, mikor volt bélsár utoljára. Ha 1-2 napja nem volt, akkor már bélelzáródásra is lehet gyanakodni. Az Ön által leírt tünetek vesegyulladásra is jellemzőek. Éppen ezért állatorvosi kivizsgálást javaslok, a hasüreg tapintásos vizsgálatánál már el tudja dönteni a kolléga, hogy milyen irányban történjen a diagnosztika (vérvétel, hasi ultrahang és terápiás megoldások).