1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Részletesebb kivizsgálást érdemelne az állat, de érdemes féreghajtással, tápváltással is próbálkozni. Ezek, valamint az egyéb családban történt változások mind befolyással lehetnek az említett balesetre.
Kérdésére így sajnos nem lehet semmi érdemlegeset válaszolni. Meg kell vizsgálni a kutyát is és a bélsarát is. Vér rengeteg ok miatt kerülhet a bélsárba, de az sem mindegy honnan, milyen állagúan, stb... Vigyék el állatorvoshoz!
Kedves Állatbarát! Idegenként nagyon óvatosan kell a komondorok felé menni, mindig csak családtaggal együtt legyen a közelükben az apukája. Egy idő után elfogadhatják őt, de ügyeljen arra, hogy sose tartózkodjon egyedül velük. Üdvözlettel: dr. Varga József
Igen, elképzelhető, hogy hályogról van szó, de öt év tengerimalac körökben már elég szép kornak számít. Valószínűleg folyamatosan romlik a látása, de a tengerimalacokat ilyen helyzetben jól kisegíti a többi érzékszervük. Idős malacról lévén szó nem hinném, hogy érdemes lenne bármilyen komolyabb beavatkozásnak kitenni, viszont nem árt, ha látja állatorvos, mert hasonló elváltozást mutat a malackák szeme, ha a széna megszúrja. Ez viszont eredményesen és könnyen kezelhető!
Ezt látatlanban nehéz megmondani, javaslom, hogy mihamarabb vigye el állatorvoshoz a kutyát!