1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Természetesen lehet ivartalanítani, csak nagyobb a műtét kockázata, mint egy fiatal cica esetében. Javaslom konzultáljon állatorvosával, mert a fogamzásgátlásnak más módja is van, és a cica korára való tekintettel célszerű lenne kerülni az altatásból eredő kockázatot.
Sajnos, az esetére nem tudok u.n. "rövid utas" megoldást javasolni. Mielőtt bármilyen gyógyszeres próbálkozásba kezdene, gondolja át a a cicája táplálását, tartási körülményeit, ellenőrizze, nem fertőzött-e bolhákkal, és állatorvossal üríttesse ki a végbélmirigyeit.
Elképzelhető a leucosisos háttér. Én egy teljes vérlabor- és szerológiai vizsgálatot (FeLV, FIV, FIP) javasolnék, és ha lehetséges egy nyirokcsomó citológiát, hogy pontosan lássuk milyen betegséggel állunk szemben...
A jól elvégzett császármetszés nincs hatással a petefészek nemi -, hormonális működésére. Ultrahanggal nem detektálható a sérülés pontosan, de a petefészken lévő daganatok, cysták kimutatására alkalmas, ebben segíthet a vér hormonszint vizsgálata is. Több mint 1 év már elég sok idő, felesleges tovább várni. Forduljon orvosához.
T. Gazda! Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat , ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Üdvözlettel: dr. s.r.